Prosím, komentáře přidávejte již na mou novou stránku Ells.cz -

tato stránka už nebude aktualizována

Díky :-)

Recenze: Nový měsíc

25. května 2011 v 15:00 | Ells |  Recenze na knihy
Název: Nový měsíc / New Moon
Autorka: Stephenie Meyer
Série: Sága stmívání / The Twilight Saga
Díl: 1.
Počet stran: 463
Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 2006
Datum přečtení: 2010
Vazba: Pevná

Věděla jsem, že jsme oba ve smrtelném nebezpečí, a přesto jsem se v tu chvíli cítila dobře.
Cítila jsem jak mi srdce buší v hrudi a v žilách mi znovu pulzuje horká krev. Moje plíce se zhluboka nadechly sladké vůně, která vycházela z jeho kůže. Bylo to, jako kdybych nikdy v hrudi neměla žádnou díru.
Najednou jsem byla dokonalá - ne uzdravená, ale jako kdyby vůbec nikdy žádná rána neexistovala.

Asi by bylo dobré upozornit, že tento díl není o romantice, ale o ztrátě. O velké ztrátě. Ale také přátelství... Tento díl je mnou nejvíce nenáviděný, protože je plný zármutku a neštěstí. Zároveň je to ale velice důležitá kapitola ve vztahu Belly, Edwarda a Jacoba. Právě v tomhle díle pomaličku vzniká milostný trojúhelník a zjišťuje se, že Bella má nejspíš sklon lákat k sobě nadpřirozené bytosti.

Někdo by řekl, že člověk, který je team Edward, tak nenávidí Jacoba. To ale neplatí u mě. Jacoba jsem si v tomhle dílu moc oblíbila díky jeho obětavému chování. I přesto, že Bella mu nic nemůže dát a on to moc dobře ví, utěšuje ji jako opravdový přítel.

I přestože je u mě tento díl více než neoblíbený, mám ho přečtený dvakrát... Stephenie tady popisuje hrozně moc pocitů a je to znát více než ve Stmívání. Nic moc se tam sice neděje, ale díky tomu, jak to Stephenie dokáže popisovat, příběh vás opět nedákže pustit. A navíc je tu Jacob a jeho nové tajemství. Tentokrát už neprozradím, které to je, protože si to budete muset zjistit sami...

Ale nebude tu chybět ani napětí. Tik-tak, tik-tak, tik-tak. Čas ubíhá a Bella má strach, že bude až přiliš pomalá na to, aby to stihla. Musí (doslova) podniknout závod o jeden jí nejdražší život. Mně osobně se tahle část líbí z celé knížky nejvíc, protože se tam objevují milovaní "špatní" upíři. Dokonce dojde i na boj (opět o život,ale tentokrát jiný).

A skoro až na samém konci navíc dojde Bella k velkému rozhodnutí... A Edward taky... Samozřejmě tím myslím romantiku a zároveň věčné zatracení... Tedy alespoň podle Edwarda... Podle mě je to to nekrásnější vyznání lásky... :D

Slovní zásoba jako v minulém díle - normální slova s tím rozdílem, že jsou seskupena tak, že by to nikdo jiný nedokázal. Rychlost čtení se opět nemění... Obal knížky je naprosto shodný s dějem... Uvadající květ znamenající Bellinu uvadající duši... Tuhle ale přesně Stephenie neměla tak pod kontrolou, jako ty ostatní, takže se může i mýlit. Původně tam chtěla mít hodiny, protože čas v tomhle dílu hraje velkou roli...


Celkové hodnocení: 7/10Související recenze a jiné články:


*Zdroj obálky: Creative Nachos
*Zdroj druhého obrázku v článku: We♥it
*Zdroj videí: YouTube

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 coach outlet  factory coach outlet factory | E-mail | Web | 10. června 2011 v 8:18 | Reagovat

This topic was really educational and nicely written. I approach to do some additional exploration on this. Gives thanks for sharing this timely data. We require additional like this

2 coach outlet online coach outlet online | E-mail | Web | 10. června 2011 v 8:18 | Reagovat

Great post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

3 coach outlet canada coach outlet canada | E-mail | Web | 10. června 2011 v 8:19 | Reagovat

I really favor in your blog!The great masterpiece with nice and informative post and topic that move me and enlarged my eyeline quite a lot.Thanks for sharing with us.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama