Prosím, komentáře přidávejte již na mou novou stránku Ells.cz -

tato stránka už nebude aktualizována

Díky :-)

Listopad 2011

Recenze: Upíří deníky: Osvobození

29. listopadu 2011 v 22:32 | Ells |  Recenze na knihy
Název: Upíří deníky: Zajetí / The Vampire Diaries - The Return: Shadow Souls
Autorka: L. J. Smith
Série: Upíří deníky / The Vampire Diaries
Díl: 8.
Počet stran: 287
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2011
Datum přečtení: 18. 11. - 29. 11.
Vazba: Měkká

Elena společně s Damonem, Meredith a Bonnií vešla do Temné dimenze osvobodit Stefana, který tam pomalu umírá. Damon cítí vinu za zločin, který proti bratrovi spáchal, a je ochoten nasadit pro Stefana život. V Temné dimenzi události spějí k dramatickému vyvrcholení. Elena s přáteli míří přímo k vězení, a jako vždy to je závod o život...

Jelikož jsem knížku dočetla dnes, moje názory a vjemy budou velice čerstvé. Bohužel mě tenhle díl přiměl nahlas zakřičet: "Ne! Ty jsi tak blbej! Sakra, a to jsi z nich nejchytřejší!" Samozřejmě u toho byli rodiče a zděsili se, co to blekotám. Byli by radši, kdybyc h četla dívčí romány a já je marně přesvědčuji, že na upírech nic temného a zlého není... Takže malinkaté plus bych dala knížce protože mě dokázala zvednout z pěkně vyhřáté postele a navíc jsem měla chuť do něčeho praštit. A to velké velké negativní mínus patří tomu konci... Jaktože se to stalo? Co to tu spisovatelku napadlo? Jestli to v příštím díle neopraví, tak ji osobně uškrtím... Radši nebudu říkat, co se tam na onci stalo, že mě to rozhonilo, protože by to byl spoiler jako hrom a vehnu se na zbytek recenze, který už snad nebude tolik zaujatý...

Měla jsem strach, že Damon a Elena už nebudou mít takový prostor, ale mýlila jsem se. Stefan tam sice pořád byl, ale Damon byl hlavní kuriozita - to se mi víc než zamlouvalo. A taky námluvy Eleny a Damona... Akorát mě naštvalo, že Stefan prostě nijak neragoval, když mu o tom řekla... Prostě pokračoval dál ve své činnosti a nenechal se nikým a ničím rušit.

A víte co ještě? Já tušila, že potkají kitsune (ne normálního kitsune, ale nějakého..., no prostě spešl). Je zřejmé, že když ho na začátku zmíní, tak se ukáže... Nejdřív jsem byla otrávená, ale na konci mě přesvědčil, že byl velice důležitý. Alespoň se dá říct, že nevyvázli bez následků a k tomu ještě mají o jednu strost navíc... A tady se dostávám k mé oblíbené části... Proč Damon (ano, jsem velice naštvaná, ale neberte mě na vědomí - knížku si klidně přečtěte...)?

Temná dimenze mi přijde hrozně zajímavá a ten středověk s notnou dávkou kouzel mi sedí k Upířím deníkům jako ulitý. Představte si, že tam není žádná elektronika! Všechno nahrazují kouzla... A všechno je tam rudé (uvidíte, co tím myslím).

A potom se mi líbil nový přírustek. Yes, I love Sage. Ale ne tolik, jako Damona. :D Sage a jeho zvířecí "mazlíčci" - jestli se jim tak dá říkat. Sokol, který se Sagemu pokaždé zarývá do kůže na rameni až krvácí a Sage si toho ani okem nevšimne... A potom oddaný pes, který poslouchá výhradně francouzsky. Nebo spíš nejraději. A umí rafnout po kdejaké zadnici upíra nebo démona. Já vím, zní to úžasně... A láskyplně k upírům...

Bavilo mě jak hledali ty klíče. Přiznávám se bez mučení, že jsem kolikrát nevěděla, kde jsou a už mě nic moc nenapadlo... No, Elena opět dokázala, že ve své blonďaté hlavičce něco má. A potom, jak jim lady Ulma ušila ty šaty... To mě zase bavilo si je představovat.

Šiničiho nesnáším a Misao zrovna tak, ale ten jejich proslov na konci... Proč mám takové divné podezření, že Meredith není tak úplně "čistá"? A Sage má navíc děsivý původ... A Damon zase něco tají... Proč všichni musí mít tajemství? To zase bude děsivé odhalení, opovržení... No uvidím... Jen doufám, že další Upíří deníky budou brzo... Docela mě tou "věcí" na konci navnadili, protože můj oblíbenec a... To prostě nejde!

Fantastické Vánoce - Fantasy světy

27. listopadu 2011 v 22:50 | Ells |  Fantastické Vánoce
Fantastické vánoce pořádá Ettelëa Dragons

První advent, vánoce v dohlednu, tak proč nepřispět něčím vánočním? V tomto článku se budu věnovat Fantasy světům. Předem se ospravedlňuji, že moc typických fantasy jsem nečetla... Buďte proto shovívaví.

Moje oblíbené fantasy světy

Terabithia
Ok, já vím... Možná je to kniha pro více dětské čtenáře, ale ten svět, co si tam vytvořili byl docela hezký. Nádherná krajina, nadpřirozené bytosti a všechno na co si jen vzpomeneš. A to doslova. Představíš si řeku... Je tam řeka. Vím, zní to jednoduše, ale já bych to brala hned... Chápejte... Představím si pláž, houpací síť, knížky, které chci přečíst, notebook a jsem spokojená jako želva... :D Ne... Ještě by tu bylo něco... Jo! Klec pro toho lýkožrouta, co se narodil, když mi bylo pět. :D

Svět Zlatého kompasu
Svět ve kterém mají lidé své démony (už nevím, jak se to píše) - to je něco úžasného! Bylo by zajímavé vědět co je člověk uvnitř za zvíře... A potom jsou tam divoženky! A lední medvědi... Lední medvědi jsou jedni z mých nejoblíbenější zvířat a tady mají tak úžasný prostor... Divoženky mi přijdou hrozně elegantní, ale docela lituji toho, že žijí věčnost... V tomhle příběhu neexistuje žádný způsob, jak člověka uskutečnit tak odolného a dlouho žijícího. Proto zůstávají samy... Což je veliká škoda.

Fantasy světy a já
U téhle "kolonky" bych nejspíš vyplnila něco podobného jako Ettelëa Dragons. Ale zrekapitulovat to můžu... Moc ráda čtu a přestože mi dosud nešel ani obyčejný sloh, tak jsem začala "něco" psát. Ano, mám vlastní fantasy svět. A je propejený s tím naším. Jinak by to ani nešlo. Od té doby, co píšu mám sloh o hodně lepší a učitelka si mě chválí... Což nechápu. :D Ale možná na tom něco bude, taťka skládal básničky a já si myslím, že kdyby ml trpělivost, tak napíše i nějaký příběh... :)

Solenie
Ano, tak se jmenuje. Poznali jste italštinu? Sole znamená slunce. To proteže můj fantasy svět je celý v odstínech žluté, oranžové a červené. Nic v něm není živé tak jako u nás. Žádní ptáci, zvířata... Prostě jen holé skály a někdy i rovinný povrch. A v tomhle světě je usazen palác... Je bílý, honosný a hlavně veliký. Taky tam žije mnoho lidí... No, lidí? Spíš... Sakra, já nechci spoilerovat... :D Příběh chci někdy uveřejnit na blogu, ale až ho budu mít dopsaný... Ale můžu slíbit, že tam někdo "napůl" člověk je. :D Ok, už nebudu oxidovat, další "kolonka".

Co musí mít dobrý fantasy svět?
Rozhodně hezkou krajinu a ne stejnou. Myslím... Musí tam být lesy, místy pouště, hory... Prostě tak nějak musí být barevná. Taky by bylo fajn, kdyby tam byla jezera. Ale taková ta průzračně modrá a ne špinavě zelená.
Potom by měla mít své zvláštní bytosti... Nebo příšery... A vládce! A nějakého moudrého, ne nějakého budižkničemu... Také by měl mít něco zvláštního... Něco, co mě zamrazí hned při prvním pohledu... A dál? Bohužel mě nic nenapadá...

Vánoční výzva - foto

27. listopadu 2011 v 13:30 | Ells |  Vánoční foto-knižní výzva 2011
Tuhle výzvu pořádá Nikki Finn.

V období 27. 11. 2011 - 6.1. 2012 budu fotit na tahle témata (co už budu mít, to si odškrtnu):

1. Sníh
2. Za oknem
3. Knihu, kterou čteš
4. Dárek (zabalený)
5. Vánoční stromeček
6. Cukroví
7. Dekorace
8. Andělíček
9. Zimní atmosféra
10. Nápoj
11. Svíčka
12. Zimní oblečení
13. Baňka
14. Sněhulák
15. Adventní večer / noc
16. Vánoční film / pohádka
17. Nejoblíbenější dárek (dárky)
18. Rampouchy
19. Mráz
20. Něco krásného
21. Něco typicky českého
22. Něco co sem nepatří
23. Něco kouzelného
24. Něco typicky Novoročního

PS.: Nejspíš ty fotky budu dávat do nových článků, takže se nelekejte, že tu nic není... :D

Vánoční výzva - knihy

27. listopadu 2011 v 12:00 | Ells |  Vánoční foto-knižní výzva 2011
Tuhle výzvu pořádá Nikki Finn.

Postupně si budu navyšovat hůlky s levely podle toho, kolik knížek přečtu. :)

1. Název knihy: Upíří deníky: Osvobození od L. J. Smith
Hodnocení: 7/10
2. Název knihy: Ticho od Beccy Fitzpatrick
Hodnocení: 8/10
3. Název knihy: Upíří polibky: Počátek od Ellen Schreiber
Hodnocení: 9/10
4. Název knihy: Hodnocení:

Čtení na zasněžené večery - první adventní týden

27. listopadu 2011 v 11:46 | Ells |  Čtení na zasněžené večery
Tenhle projekt pořádájí VeEee a Sue.
Je to takový deníček do kterého budu zapisovat své myšlenky z knih, které budu právě číst.


1. advent
27. listopadu - To si ze mě střílíte... Takhle jednoduché to snad není ne? Já už mám takový divný pocit, že Upíří deníky se přemění v pohádkový příběh... A stejně jsem čekala, že se tam ten dobrý kitsune objeví! Nepravděpodobné... To určitě, Meredith...
(Upíří deníky: Osvobození str. 160 z 287 str.)
28. listopadu - Koho by napadlo se jednoduše zeptat? Ach, Damone... To jsi tak hloupý nebo to jenom děláš? Ale jinak chválím... Ten nápad s "hledací výpravou" je skvělý...
(Upíří deníky: Osvobození str. 229 z 287 str.)
29. listopadu - Jak to mohla dovolit? Já tu spisovatelku uškrtím! Proč zrovna on? Moje nej nej nej postava a ona s ním udělá tohle! Prvně mi to přišlo komické, ale... Já snad za ní pojedu do Ameriky a vynadám jí pěkně od plic!
(Upíří deníky: Osvobození str. 287 - celá knížka přečtená)
30. listopadu - Eragon mě velice překvapil. Takovou tu tradiční fantasy jsem vlastně nikdy nečetla. Pokaždé to bylo s nějakou romantickou zápletkou... No, tak ještě uvidím... :)
(Eragon str. 106 z 487 str.)
1. prosince - Brom se mi záčíná docela líbit. :)
(Eragon str. 125 z 487 str.)
2. prosince - To překládání je strašný...
(Cabel's Story - Cabelův příběh z Lovkyně snů str. 2 z str. 13)
3. prosince - Co říct víc, než to, že překládání mi leze ne mozek? :D
(Cabel's Story - Cabelův příběh z Lovkyně snů str. 4 z str. 13)

Vánoční řetězovka - první část

27. listopadu 2011 v 10:48 | Ells |  Vánoční řetězovka
Tuhle řetězovku pořádá Sue.

1. Co máš na Vánocích nejraději?
No... Samozřejmě na prvním místě je to, že dostávám dárky. :D Ano, jsem sobec... a bohužel si už nemůžu namlouvat, že ne. :D Na vánoce jsme jen já, brácha a rodiče, takže o žádném rodinném srazu se mluvit nedá... :D Mám ráda vycházky na Vánoce. To pak všechno krásně svítí a vy si připadáte jako v jiném světě... A jako poslední mám nejradši takový ten pocit... Já nevím jak to vysvětlit, ale když v televizi dávají Popelku a jiné pohádky, tak mám takový hřejivý pocit, který lze mít jen o Vánocích. :)

2. Jaké zvyky máte v rodině?
No, tak je jasné, že zdobíme stromeček, ale víte co? Od minulého roku ho zdobíme na štědrý den... :D Ne, vážně. Ani nám to moc nevadí. K večeři žádného kapra nemáme - u nás by se ta ryba nesnědla -, ale máme řízek a bramborový salát. Bráška si ho bere s chlebem, protože brambory nejí. Možná pak ještě ty vycházky, někdy rozkrojení jablka... Ale jinak nic (ne)tradičního...

3. Do kdy jsi věřila na Ježíška?
Nevěřila jsem na Ježíška. Jediné v co jsem věřila byl čert a Mikuláš. A v době, když jsem na něj věřila, tak mě táta za to, že jsem zlobila chtěl postrašit. Jenže já jsem nebojácné dítko... :D Řekl mi ať s ním jdu na Starou horu (kopec, který je asi 1 km od nás), že tam má bránu do pekla. Já jsem hrozně hrdá, takže jsem řekla jen... "Jasně, to chci vidět." A táta najednou přestal mávat řetězem, který měl v ruce. Udivilo ho to. Ale já jsem vážně šla a tátato v půlce cesty vzdal. Řekl, že jsem až moc odvážná a poslal mě domů... :D Bylo mi pět let. Něco jsem tušila - že je to táta, ale jistá jsem si úplně nebyla... Po cestě si říkám... Je to on? Neudělala jsem chybu? Ale sestrvala jsem... :D

4. Jaké dárky dostáváš?
Já dostávám celý rok, takže je to průměrná dávka knížek... Dárky u nás ani nebalíme... :D Já vím přesně co dostanu. Máma nesnáší lidi, kteří vezmou nějakou věc, zabalí ji a ti druzí jsou z ní pak nešťastní. Proto vůbec nebylíme dárky a já s bráchou přesě řekneme, co chceme. Ani nám to nevadí...

5. Jaký je tvůj nejoblíbenější dárek z dětství?
Bylo jich hodně a já si je už vážně nepamatuju...

Knižní výzva - sněhulák

27. listopadu 2011 v 10:30 | Ells |  Knižní výzva - sněhulák
Tuhle výzvu pořádá VeEee. Spočívá v tom, že si sem započítám, knížky které chci přečíst od 1. adventní neděle (27. 11.) do konce roku 2011.

1. stupeň - spodní koule
1. Upíří deníky: Osvobození - L. J. Smith Hodnocení: 7/10
2. Ticho od Beccy Fitzpatrick Hodnocení: 8/10
3. Upíří polibky: Počátek od Ellen Schreiber Hodnocení: 9/10
4.

2. stupeň - prostřední koule
5.
6.
7.

3. stupeň - kompletní sněhulák
8.
9.
10.

Knižní výzva na rok 2012

26. listopadu 2011 v 17:01 | Ells |  Knižní výzva na rok 2012

Našla jsem nespočet projektů na zimní období, ale ani jeden (Novoroční knihovzetí tomu bylo asi nejblíž) s výzvou na rok 2012. Jasně, hodně lidí má účet na Goodreads, ale na blogu nic. Proto jsem se rozhodla uskutečnit tento projekt.
Spočívá v tom, že si vyberete nějaké množství knih, které byste chtěli přečíst za rok 2012. Samozřejmě si můžete vybrat i konkrétní knihy. Dole máte mezi obrázky na výběr od 10 až 120 knih. Jen pro své zdraví doufám, že na těch 120 knih nikdo nedosáhne. Zůčastnit se můžete od teď do konce příštího roku (to je snad dostatečné datum na přihlášení), potom se linkovač, který je níže uzavře. Nejlepší by bylo, kdybyste článek, který uveřejníte přednastavili na 1. ledna.

PS.: Jestli to už někdo pořádá, tak mi napište, nechci se po nikom opičit.
PPS.: Ano, ten obrázek je hrozný, ale já moc na grafiku nejsem...

Tady je obrázek v menším provedení:

A zde ikonky:
Projekty, kterých se účastním v roce 2011

26. listopadu 2011 v 11:46 | Ells |  Různé projekty

Knižní řetězovka, kterou pořádá Luu

Můj článek k tomuto projektu:

Knižní zpověď, kterou pořádá Fanta

Moje články k tomuto projektu:


Děsivé čtení, které pořádají Abyss a Syki

Můj článek k tomuto projektu:
Moje články k tomuto projektu:
Můj článek k tomuto projektu:

Vánoční povídka, kterou pořádá Sue

Můj článek k tomuto projektu:

Vánoční řetězovka, kterou pořádá Sue

Moje články k tomuto projektu:


Moje články k tomuto projektu:


Moje články k tomuto projektu:Mrazivé období, které pořádá Abyss a Syki

Moje články k tomuto projektu:Můj článek k tomuto projektu:


Blogové stromečky, které pořádá Stormy

Můj článek k tomuto projektu:Můj článek k tomuto projektu:

Nejoblíbenější knižní postava

23. listopadu 2011 v 14:47 | Ells |  To ostatní z knih
Na téma týdne běžně články nepíšu, ale tohle mě zaujalo. Moje volba je jednoduchá a nejspíš i tuctová, ale rozhodně ospravedlněná. Mojí neoblíbenější knížkou je Twilight z čehož plyne, že je v ní i má nejoblíbenější knižní postava. Není to Edward ani Bella... Je to Mary Alice Brandon Cullenová.

(Alice Cullen)

Alice se narodila někdy v roce 1901 a momentálně má 19 let. A je tak trochu upír. Jinak by samozřejmě nepřežila do dnešní doby a nebyla by tak... řekněme zachovalá. Proč ji mám nejradši? Protože je to skvělá kamarádka, shopaholik, vidí do budoucnosti, má energii na rozdávání (nevyčerpatelná), umí skvěle uspořádat večírky a ještě bych připočetla skutečnost, že by bez ní byli všichni v háji (bez legrace). Kdyby ve Stmívání neměla vizi o tom, že James bude v baletním studiu, tak už je Bella mrtvá. K tomu v Novém měsíci viděla Bellinu smrt (samozřejmě naoko) a tím způsobila návrat Edwarda. A potom v Rozbřesku šla s Jasperm pátrat po nějakém důkazu, že Renesmé nebude nebezpečná a vyroste...
Alice měří 147 cm, takže je to pěkný prcek a člověk se ani nemůže divit, že si ji splete se skřítkem. Vlastní rozježené krátké černé kadeře, zlaté/černé oči, jemné rysy a štíhlou postavu. Je velice hbitá a mrštná, má elegantní pohyby a člověk se s ní nikdy nenudí. K tomu má ještě velice zapeklitou a krutou minulost.
Jejím vozidlem se stalo Porsche 911 Turbo. A ano, je velice bohatá - hlavně díky svému daru. A její manžel? Jasper Whitlock Hale.

(Porsche 911 Turbo)

(Jasper Whitlock Hale)