Prosím, komentáře přidávejte již na mou novou stránku Ells.cz -

tato stránka už nebude aktualizována

Díky :-)

Fantastické Vánoce - Fantasy světy

27. listopadu 2011 v 22:50 | Ells |  Fantastické Vánoce
Fantastické vánoce pořádá Ettelëa Dragons

První advent, vánoce v dohlednu, tak proč nepřispět něčím vánočním? V tomto článku se budu věnovat Fantasy světům. Předem se ospravedlňuji, že moc typických fantasy jsem nečetla... Buďte proto shovívaví.

Moje oblíbené fantasy světy

Terabithia
Ok, já vím... Možná je to kniha pro více dětské čtenáře, ale ten svět, co si tam vytvořili byl docela hezký. Nádherná krajina, nadpřirozené bytosti a všechno na co si jen vzpomeneš. A to doslova. Představíš si řeku... Je tam řeka. Vím, zní to jednoduše, ale já bych to brala hned... Chápejte... Představím si pláž, houpací síť, knížky, které chci přečíst, notebook a jsem spokojená jako želva... :D Ne... Ještě by tu bylo něco... Jo! Klec pro toho lýkožrouta, co se narodil, když mi bylo pět. :D

Svět Zlatého kompasu
Svět ve kterém mají lidé své démony (už nevím, jak se to píše) - to je něco úžasného! Bylo by zajímavé vědět co je člověk uvnitř za zvíře... A potom jsou tam divoženky! A lední medvědi... Lední medvědi jsou jedni z mých nejoblíbenější zvířat a tady mají tak úžasný prostor... Divoženky mi přijdou hrozně elegantní, ale docela lituji toho, že žijí věčnost... V tomhle příběhu neexistuje žádný způsob, jak člověka uskutečnit tak odolného a dlouho žijícího. Proto zůstávají samy... Což je veliká škoda.

Fantasy světy a já
U téhle "kolonky" bych nejspíš vyplnila něco podobného jako Ettelëa Dragons. Ale zrekapitulovat to můžu... Moc ráda čtu a přestože mi dosud nešel ani obyčejný sloh, tak jsem začala "něco" psát. Ano, mám vlastní fantasy svět. A je propejený s tím naším. Jinak by to ani nešlo. Od té doby, co píšu mám sloh o hodně lepší a učitelka si mě chválí... Což nechápu. :D Ale možná na tom něco bude, taťka skládal básničky a já si myslím, že kdyby ml trpělivost, tak napíše i nějaký příběh... :)

Solenie
Ano, tak se jmenuje. Poznali jste italštinu? Sole znamená slunce. To proteže můj fantasy svět je celý v odstínech žluté, oranžové a červené. Nic v něm není živé tak jako u nás. Žádní ptáci, zvířata... Prostě jen holé skály a někdy i rovinný povrch. A v tomhle světě je usazen palác... Je bílý, honosný a hlavně veliký. Taky tam žije mnoho lidí... No, lidí? Spíš... Sakra, já nechci spoilerovat... :D Příběh chci někdy uveřejnit na blogu, ale až ho budu mít dopsaný... Ale můžu slíbit, že tam někdo "napůl" člověk je. :D Ok, už nebudu oxidovat, další "kolonka".

Co musí mít dobrý fantasy svět?
Rozhodně hezkou krajinu a ne stejnou. Myslím... Musí tam být lesy, místy pouště, hory... Prostě tak nějak musí být barevná. Taky by bylo fajn, kdyby tam byla jezera. Ale taková ta průzračně modrá a ne špinavě zelená.
Potom by měla mít své zvláštní bytosti... Nebo příšery... A vládce! A nějakého moudrého, ne nějakého budižkničemu... Také by měl mít něco zvláštního... Něco, co mě zamrazí hned při prvním pohledu... A dál? Bohužel mě nic nenapadá...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K - SB K - SB | Web | 28. listopadu 2011 v 15:35 | Reagovat

Pěkný článek. Souhlasím s Terabithií - já jí miluju od prvního shlédnutí filmu a když jsem si přečetla i knížku, byla jsem totálně zamilovaná! U mě ještě vedou Bradavice - když jsem byla mladší, představovala jsem si, že tam studuju:D
Jsem zvědavá na tu tvou povídku o Solenii - zní to opravdu zajímavě a dost jsi mě navnadila s tím, že tam je něco, co není tak úplně člověk;-)

2 Miri Miri | Web | 1. prosince 2011 v 16:11 | Reagovat

Hezký nápad :) Určitě se všim souhlasím a v Therabíthii a ve světě Zlatého kompasu jsem dlouho sama žila. Poslední dobou žiji spíš ve světech utvořených mnou samotnou :)

3 Psychopath Psychopath | Web | 3. prosince 2011 v 17:39 | Reagovat

Naprosto souhlasím s Terabithií, ten svět je opravdu úžasný, do knížky jsem se okamžitě zamilovala, i když je opravdu určená mladším čtenářům. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama