Prosím, komentáře přidávejte již na mou novou stránku Ells.cz -

tato stránka už nebude aktualizována

Díky :-)

Recenze: Tajný kruh: Moc

8. února 2012 v 15:14 | Ells |  Recenze na knihy
Název: Tajný kruh: Moc / The Hunger Games
Autorka: L. J. Smith
Série: Tajný kruh / The Power
Díl: 3.
Počet stran: 229
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2011
Datum četby: 5. 2. - 7. 2.
Vazba: Měkká

Děj:
Černý John je zpět v plné síle a chce zničit spolek čarodějů. Problém je ten, že hraje falešně. A k tomu se zdá, že do svého týmu přibral Faye, která jako by byla stvořená pro kariéru zla. Do školy se zavádí nová pravidla, která jsou zaměřena především na spolek. A k tomu se zdá, že jsou obnoveny i tresty ze středověku v podobě pranýře a jiných hrůzností. Cassie nevěří svým očím, ale její instinkt i duše jí napovídá, že je to všechno skutečnost. Na temnotě není nic děsivého, jen se jí musíš postavit.

Menší seznámení s knihou:
Tajný kruh je donedávna trilogie z dílny autorky L. J. Smith, autorky Upířích deníků a Temných vizí. Získala si mnoho ohlasů, ať už kladné, či negativní. L. J. Smith chystá 4. díl The Divide na 20. března. Jak jsem se nedávno dozvěděla (je to pár minut, co jsem šmejdila na internetu), pokračování Tajného kruhu už nebude mít v rukou L. J. Smith, ale pro mě neznámá autorka Aubrey Clark.

Proč jsem si knihu vybrala:
Četla jsem už předchozí díly tohoto příběhu, a tak jsem logicky chtěla vědět, jak to všechno dopadne. Tajný kruh je pro mě hned po Temných vizích oblíbenou sérií od L. J. Smith.

Recenze:
Když jsem se podívala na počet stránek knihy, bylo mi divné, jak autorka může vůbec uvažovato tak krátkém zakončení příběhu. Chtělo by to takových 100 stran navíc, abych měla z knihy lepší dojem. Jenže tak se nestalo a já se tím dílem musela prokousat.

L. J. Smith dělá zásadní chybu v tom, že rozepisuje věci, které nejsou potřeba vědět, a naopak zkracuje ty, které by měly mít více prostoru. Navíc je příběh naprosto předvídatelný. A hlavně to, že dopředu víme, s kým Cassie skončí. Navíc mě udivilo to, že ještě pět stran před koncem se Cassie k ničemu neodhodlala a prostě všechno stálo. Pak zničeho nic "cvak" a nesmrtelná láska je opět na světě... Tohle bych rozvedla minimálně na padesát stran a ne prostě říct "Miluji tě, jsi můj osud..." a bla bla bla. To mě na tom mrzelo asi nejvíc. Proto jsem tolik fandila Nickovi, který vůbec nebyl přeslazený a přesto úžasný. A tím se dostáváme k těm příjemnějším částem...

Co se týče čarodějnictví, autorka ho zvládá popisovat celkem zdatně. Líbí se mi představa čarodějek, které jsou spřízněné s přírodou a kouzla pronášejí na základě živlů Země. Kromě toho, jejich texty jsou velice zajímavé. Do jejich mocností patří vše od rostlin až po nádherné krystaly. Všechno má svůj smysl. Rostliny mohou mít léčivé účinky, ale také ničivé. Kameny se specializují především na uchování moci. Čím větší kámen, tím větší účinnost.

Sem tam dokázala autorka i překvapit, jako například tím, kdo je vlastně Cassiin otec. A nebo Nickem, který byl opravdu hezkým rozptýlením a u kterého bych si přála, aby byl s Cassie. Bohužel moje přání se nesplnilo a osudová láska opět zvítězila...

Cassie mi byla také hned příjemnější, když v jednom kuse nemyslela na Adama a jeho nehynoucí lásku, ale také na hodně důležité věci v podobě Černého Johna. Nevím proč, ale musela jsem se smát, když si to přede všechny prostě jenom tak bez starostí nakráčel...

Jenom mě na začátku mrzelo, že se neztrhl větší povyk okolo Cassie. V tomhle musím dát Faye za pravdu. To se všichni chytnou za ručičky a všechno bude v pohodě? Přeslazená realita L. J. Smith mi prostě nejde na rozum a taky dlouho nepůjde.

Podle knih byl natočen i seriál The Secret Circle u kterého jsem sledovala pár dílů a můžu říct, že je lepší než knihy. Rozhodně stojí za to se na něj podívat, i když některá herecká obsazení mi opravdu nejdou na rozum...Celkové hodnocení: 6/10

Trailer k seriálu.

*Děkuji nakladatelství CooBoo za poskytnutí recenzního výtisku
*Obálka byla doplněna z nakladatelství CooBoo
*Ostatní obrázky jsou z webu We♥it

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Madde Madde | Web | 8. února 2012 v 18:10 | Reagovat

Čučím jen na seroš a ten se mi moc líbí a zajímaly by mě i knihy, avšak bojím se, že to bude jako u TVD. Jinak ta kniha, ale vypadám podobně, potom co jsem si to tady od tebe přečetla, ale stejně nevím..

2 Lucka Lucka | 28. února 2012 v 23:12 | Reagovat

To Madde: Já tedy viděla pár prvních dílů seriálu, který se mi líbil, ale teď jsem doslova zhltla všechny tři knížky a musím říct, že mě zaujali mnohem víc než seriál.Ale to je na tobě, jinak rozhodně doporučuji přečíst.... :-)  :-)  :-)

3 Kikinka Kikinka | E-mail | 11. března 2012 v 21:19 | Reagovat

Ahojky! Mohly by jste mi napsta adresu kde se koukáte na seriál tajemný kruh? Moc vám děkuji. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama