Prosím, komentáře přidávejte již na mou novou stránku Ells.cz -

tato stránka už nebude aktualizována

Díky :-)

Duben 2012

Výherci Narozeninové giveaway!

30. dubna 2012 v 10:00 | Ells

Damon, oslavuje, já oslavuju... :D Dnes má můj blog první narozeniny a já nevím jak začít. Děkuji všem, co navštěvují můj blog, čtou mé žvásty a podporují mě v tom, co dělám. Každý komentář, který zanecháte mě zahřeje u srdce, tím spíš, když vidím, že můj blog navštěvujete víckrát. :) Pro info:

Blog navštívilo již přes 8000 lidí
7 blogů se se mnou přátelí
Mám přečteno už přes 100 YA knih
Zveřejnila jsem 95 článků z toho 33 recenzí

Díky formuláři jsem se dozvěděla spoustu věcí. Většina z vás se mě buď bojí, nebo je šálí zrak, protože jim nic nescházelo... Byly tu ovšem dva tipy. Měla bych přidávat více článků a pozadí mého blogu působí trochu divně. Předem vám říkám, že to není důvod k hádkám, já tohle naopak respektuji. Každý má právo na svůj názor. Holky, děkuju moc za tipy. ;) A Myanmar taky děkuju. Ty víš za co. ;) :D Bohužel to tento měsíc zase poruším. A příští nejspíš taky. :P A pro ty, co mě pochválili mám taky jedno menší vyjádření. Děkuju! :)

Soutěže se zůčastnilo 24 lidí s 67 vstupy.

Ale já vím, co chcete slyšet... Kdo vyhrál? Co vyhrál? Nakonec jsem losovala výherce dva. To co vyhráli jsem se rozhodla nechat tajemstvím, protože když má někdo narozeniny, nedozví se, co je zabalené v papíře, dokud se u balíček nedostane do rukou. Rozhodla jsem se, že to bude každý rok takový ten speciál. Co jste vyhráli se dozvíte až vám to přijde... Nejspíš každý rok. :) Výherce vám ale řeknu hned. Takže klikněte na celý článek a...

Výherci s čísly #24 a #42 jsou...

Hudba mého srdce /0.01/

29. dubna 2012 v 21:29 | Ells |  Co právě poslouchám?

Cinema Bizarre - Forever Or Never

Am I gonna live forever
Said am I gonna live forever
better make it now or never
( ever, ever )
Am I gonna live forever
Said am I gonna live forever
gotta make it now or never
( forever or never )

Někdo by se mnou nepromluvil ani slovo, kdybych si ji nepustila, když píšu. Laurdes určitě ví své. :D

Liquido - Narcotic

I don't mind
I think so
I will let you go
I don't mind
I think so
I will let you go

Touhle zase někoho pěkně štvu. :D

Natalia Kills - Wonderland

I dont believe in fairy tales...
I dont believe in fairy tales...
I dont believe in fairy tales,
but I believe in you and me!

A tuhle má ¨zase ráda já společně s někým jiným.

Mluvím v hádankách, že ano? Všechny tři mají něco společného, na co by mohla přijít právě Laurdes, která mi pomáhá skoro se vším, co se týče... něčeho. :D Možná, že se to jednoho dne dozvíte. ;-) Každopádně nechci předbíhat dobu, a tak počítám, že se zde něco možná o prázdninách objeví.

Hudba mého srdce

27. dubna 2012 v 15:34 | Ells |  Co právě poslouchám?

Pamatujete se ještě na tento banner? Je to asi moje nejlépe odvedená práce s grafikou a uznávám, že je naprosto... mizerná. :D Každopádně je to můj banner, tak si na něj musím zvykat. Ale abych se konečně dostala k jádru věci! Váš Ellíček při poslouchání Rihanny trochu přemýšlel a něco ho napadlo. Mě vždycky napadne něco v noci... Každopádně (tohle slovo opakuji moc často) mi bylo líto tohle jen tak zahodit, a tak mě napadlo, že by moje články a téma hudby mohlo pohánět nové meme. Myslím, že něco takového nění, ale klidně mi řekněte, kdyby ano.
Každopádně (už zase) hodlám trochu zprovoznit rubriku Co právě poslouchám a zapojit do toho i ostatní. Myslím, že spousta lidí má rádo hudbu, ať už knihomolové, frajeři nebo snad tupci. Proto mi tohle meme přišlo jako dobrý nápad, a tak se stalo, že sem píšu článek, který by to všechno měl nastartovat. Pro mě se nic nemění, ale pro vás by mohlo. Ať už máte rádi rock, metal, techno, pop, klasiku, nebo zcela něco jiného, tohle meme vám může dát prostor k tomu, abyste sdíleli svou radost. A sakra... Já už mluvím jak nějaký vojevůdce. Ještě zbývá pronést: Jdeme jim ukázat, zač je toho loket! :D
A víte co? Trochu jsem experimentovala a udělala nový banner a novou ikonku. :)A teď pravidla...
Pokud se chceš zůčastnit, pod textem máš odkaz na linkovač, do kterého se zapíšeš vyplněním odkazu na svůj blog a přezdívky. Povinné!
Nevydávej tento projekt za svůj.
Byla bych také ráda, kdybys v každém článku k tomuto meme uvedl/a odkaz na můj blog.

Jak to bude probíhat?
Každý týden v neděli uveřejníš článek s písničkou, kterou právě posloucháš, nebo která se ti prostě líbí. Samozřejmě ti hlavu neutrhnu, když nějaký ten týden vynecháš. I kdybys uveřejnil/a jeden článek, zlobit se nebudu. :)
Neděle je otevní bod, ale nebudu proti, když svůj příspěvek přidáš třeba o den později, je to jen na tobě. Také si můžeš zvolit libovolný počet písniček.

Recenze: Šíleně divocí andílci: Líbat anděly je nebezpečné

22. dubna 2012 v 1:32 | Ells |  Recenze na knihy
Název: Šíleně divocí andílci - Líbat anděly je nebezpečné / Wilde Wahnsinnsengel: Engel küssen ist gefährlich
Autor: Thomas Brezina
Série: Šíleně divocí andílci / Wilde Wahnsinnsengel
Díl: 1.
Počet stran: 179
Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 2009
Datum četby: 15. 4. - 19. 4. 2012
Vazba: Měkká

Děj:
Vicki žije (ne)obyčejný život. Má dvě nejlepší kamarádky, malou sestřičku a rozvedené rodiče. Ten se však brzy změní s jedním jediným polibkem, který nevěnuje chlapci, ale anděli. Kamennému anděli. Bohužel se hned poté rozbije. Když ho jde Vicki navštívit, kamenná hlava k ní z ničeho nic začne mluvit...


Menší seznámení s knihou:
Šíleně divocí andílci jsou tvorbou proslulého Thomase Breziny, který napsal spousty knih pro dívky i kluky. Z jeho tvorby můžete znát Klub záhad nebo také sérii o dvou čarodějnicíc.

Proč jsem si knihu vybrala:
Anděly mám ráda, takže když jsem tuhle knihu viděla u Egmontu, opatřila jsem si ji v elektronické podobě. Nevím proč, ale celkem dost mě lákala. Jasně, tak trochu jsem tušila, že je spíš pro mladší čtenáře, ale jak už jsem řekla. Já anděly prostě žeru. A tak jsem se pustila do čtení.

Recenze:
Myslím, že jsem od knihy očekávala něco horšího, ale ona naopak mile překvapila svou jednoduchostí a plynulostí. Dopředu jsem věděla, že když popisuje muž dívku v pubertě, nedopadá to dobře. Tady to bylo však celkem v pořádku. Jistě, autor ženskou mysl nikdy nedokáže vystihnout, ale přesto... Tady se to dalo celkem unést.

Při čtení začátku jsem měla pocit, že se příběh zbytečně natahuje, jen aby z toho autor vytřískal knihu. Některé rozhovory a úvahy byly prostě zbytečné, autor měl naopak rozvinout akci, kterou čtenář nalezne především na konci. Na začátku jsem tedy byla napjatá jen z toho důvodu, že jsem čekala, kdy se to konečně stane. A když jsem se konečně dočkala, říkala jsem si... Děláte si ze mě legraci? Přiznávám, "trochu" mě naštvalo, že když Vicky Azraela políbila, nebyli sami. Navíc se ta krásná socha ihned rozbila.

Potom nastala ta věc s nadpřirozenými schopnostmi. Tyto části mám pokaždé nejraději, protože koho nezajímá neviditelnost nebo třeba létání? Proto, když se tyto schopnosti poprvé objevily, četla jsem s ještě větší vervou. Se schopnostmi přišly ovšem závazky a se závazky problémy. A s problémy přišla smrt. Knihu pokládám za oddychovou četbu, kterou občas musím brát s nadhledem, trocha detektivních prvků je v knize ale také. Bohužel je čtenář velice brzy prokoukne.

Že by kniha skrývala nějaká jiná překvapení v podobě "Jsi adoptovaná!" nebo "Tvůj bratr zemřel!" se také nedá říct. Jediným možná trochu překvapivým zjištěním je totožnost toho zlého kluka, který chodí bosky. To mi zrovna něco připomíná... Chtěla jsem se zmínit o tom, že kniha neskrývá jenom fantasy určené pro malé čtenáře, ale také i zajímavě popsanou situaci, jak se dítě cítí, když jsou rodiče rozvedení. Vlastně celkově je to takový příběh o dospívání, klasických problémech, které by i přes ty anděly stály za pozornost.

Co mě fascinovalo, bylo určitě to, že se v příběhu nenacházel jen ten "hodný" kluk, ale taky ten "zlý" kluk. Příběhy mám s touto zápletkou opravdu ráda. Skoro pokaždé fandím tomu zlému. Proč říkám skoro? Protože právě tato kniha mě donutila myslet si, že ten zlý je špatný - neptejte se mě na jméno. Hlavní hrdinka má pro toho zlejšího poněkud větší slabost, což mě snad poprvé štve a doufám, že nakonec skončí s Azraelem.

Celá kniha je psána v 3. osobě, což je zvrhlá zábava autorů, kteří se snaží popsat ženskou mysl. Mám dojem, že kdyby byla pospána v 1. osobě, autor by se z toho pominul. Ženy jsou prostě bláznivé bytosti a muž je nikdy nepochopí. Proto bylo znát, že osobní úvahy Vicky byly ochuzovány.

Co se týče originality, nemohu popřít, že autor napsal příběh, který je více méně ojedinělý. Obzvlášť mě překvapila ta věc s kamenným andělem. Přece jen, mnoho autorů nenechá líbat se hlavní hrdinku s kamenným andělem, který poté zázračně "obživne". Kromě toho se mi celkem líbila teorie, že andělé ve skutečnosti křídla nemají. No, křídla mám na andělech ráda, ale tohle bylo něco nového. A jsem ráda za to, že to autor dokázal popsat tak, že jsem z toho neměla stejný pocit, jako když se Edward ze Stmívání třpytil na slunci.

Jak už jste z mého psaní zjistili, kniha se čte plynule a opravdu nemáte potřebu ji odložit. I ta zdlouhavá část má něco do sebe a hlavně proto jsem zvědavá na další díl, na který si doufám najdu čas velice brzy. Myslím, že za přečtení rozhodně stojí, pokud jste ale starší čtenáři, berte hlavní postavy s nadhledem.

Recenze: Čísla

15. dubna 2012 v 0:40 | Ells |  Recenze na knihy
Název: Čísla: Na útěku / Numbers
Autorka: Rachel Ward
Série: Čísla / Numbers
Díl: 1.
Počet stran: 316
Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 2011
Datum četby: 4. 4. - 12. 4. 2012
Vazba: Měkká

Děj:
Jem vidí čísla. Na tom není nic divného, že? Jenže to nejsou ledajaká Čísla. Je to číslo vaší smrti. Datum. Osudný den. Říkejte si tomu jak chcete, ale je to tak. Jem tuto skutečnost pochopí v den, kdy zemře její matka. Právě tento "dar" jí způsobí problémy, kterým musí nyní čelit. Jenže, vyřeší se její starosti životem na útěku?
Menší seznámení s knihou:
Kniha Čísla získala řadu ocenění a citací autorů. Asi bude nejlepší vám napsat ten, který spatříte hned jak otočíte první stranu.

"Tahle kniha vám nedá spát. Je jako pravý thriller - poutavá a znepokojující. Rachel Wardová přichází s děsivými, a přece zcela reálnými možnostmi, díky nimž tento román osloví každého z nás. Je nezapomenutelný. Blíží se vaše číslo?" - Barry Cunningham

Proč jsem si knihu vybrala:
Na knihu jsem viděla spoustu upoutávek. U Egmontu je seznam ocenění a také informace, že se kniha zfilmuje. Tak trochu jsem od ní na nějaký ten čas upustila a pak jsem ji vyhrála společně s druhým dílem. Byla jsem nadšená. Asi každý z vás si teď říká, jestli je vážně tak dobrá a ať už napíšu něco kloudného. Říkala jsem si to samé a bohužel neměl mě kdo postrčit. Recenzi jsem si byla líná přečíst a někdo, kdo by mi o ní něco stručně řekl tu taky nebyl. Tak jsem se pustila do čtení.

Recenze:
Přiznávám bez mučení, že mě kniha zklamala. A to hodně. Vím, že už pěkně dlouho čekáte na recenzi. Nevím, proč jsme ze začátku na tuhle knihu tak natěšení a proč nám připadá zajímavá. Asi to bude tou smrtí. Každopádně hned jak jsem knihu začala číst, v hlavě se mi objevila myšlenka… "To si ze mě střílíte? Co je to za volovinu?" Ale jak už jsem psala i na Goodreads, pod tím špinavým obalem okolo příběhu se skrývá něco zvláštního, možná i jedinečného. Proto se mi díky konci tolik poupravil názor na knihu. A teď přistupme ke kladným a záporným stránkám příběhu.

Když píšu tuhle recenzi (sakra, už jsem chtěla napsat knihu: D), poslouchám surovou muziku. Čím to? Jem je vychovávána ve světě špinavých uliček, kanálů, pěstounů, drog a jiných svinstev (Jem mě asi nakazila). Ani se není čemu divit, že mluví tak jak mluví. Nespisovně, někdy i sprostě stejně jako kdejaký zedník na stavbě. Příkladem vám mohou být slova vosobní, voči nebo také velice častá věta "Di do prdele!" - ne, vůbec nemám výčitky svědomí, že to sem píšu. Když čtete knihu, ani to nevnímáte. Tedy ovšem až potom, co přestanete mít tik v oku. Jednoznačně říkám, že se mi ten styl nelíbil.

Další negativum spočívá v tom, že autorka moc popisuje hnusárny. Asi není třeba říkat, že mě vůbec nezajímá, jestli Jem dopadla na tvář slina nebo si utřela ptačí hovínko o džíny. Už jsem vás dostatečně odradila? Sakra a to jsem ještě ani pořádně nezačala! Ok, raději teď ukážu také ty hezké stránky knihy, jinak ke mně ani nepáchnete.

Celou dobu si Jem pokládá ty stejné otázky. Jsou ta čísla jen v její hlavě? Dají se změnit nebo ošálit? Tohle vám vrtá až do konce, kdy vám vhrknou slzy do očí a konečně naleznete pro tuto knihu pochopení. Neřeknu vám, jestli je šťastný nebo smutný, protože to už bych spoilerovala a vy byste hned věděli, jak to všechno skončí. Celý příběh se čte plynule, i přestože vám určité věci lezou na nervy. Nepopírám, že autorka umí psát svižně a zbytečně všechno nerozkecává. Líbí se mi, že je v knize přiměřeně přímé řeči, ale také i úvah.

Strašně se mi líbilo, že do knihy autorka zapojila i černocha. Chápejte, v knihách moc často nebývají, tak se musím té jiné národnosti nabažit. Je zajímavé v knize najít bělošku, která je s černochem. O autorce mám hned dobré mínění, protože málokdo se odváží. :)

Každopádně konec ve vás nechává stejný pocit, jaký bývá při hororech. Na mysli mám bradu spuštěnou až na zem a horlivé otáčení stran, jestli nejsou napsány špatně. Možná jsem trochu nedočkavá na druhý díl, ale tak trochu se bojím, jestli to nebude podobně jako s prvním dílem. Autorka se neumí vyjadřovat a velmi často skáče od jedné k věci ke druhé. Právě proto jsem u knihy ze začátku úpěla. Sakra! Já snad neumím zůstat u těch kladů. Alespoň se můžu vymluvit na to, že jsem blíženec… :D Jsem to já ale úžasný kritik, který si nezamete ani před svým prahem.

Co se vám tu pokouším celou tu dobu říct, je to, že byste této knize měli dát šanci a přečíst si ji i přestože se vám ze začátku nebude zdát jako dobrá volba. Upřímně, kdybych si ji koupila, asi bych toho litovala. Ovšem, to mi nebrání říct, že stojí za to, abyste si ji půjčili v knihovně.

Recenze: Hunger Games: Síla vzdoru

4. dubna 2012 v 16:16 | Ells |  Recenze na knihy
Název: Hunger Games: Síla vzdoru / Catching Fire
Autorka: Suzanne Collins
Série: Hunger Games / The Hunger Games
Díl: 3.
Počet stran: 340
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2010
Datum četby: 28. 3. - 31. 3. 2012
Vazba: Měkká

Děj:
Katniss Everdeen míří do 13. kraje aby přijala svůj osud reprodrozda. Stále si není jistá, jestli se jí ta věc se vzpourou zamlouvá nebo ne. Nakonec však svou roli přijme a začne spolupracovat. Ukáže se však, že její proklamy ubližují Peetovi a Katniss se zlomí. Jenže bez reprodrozda nemá 13. kraj šanci k úspěchu, a tak se musí přizpůsobit jejím požadavkům a životně důležitým věcem. Teď však zůstává zásadní otázka. Zvítězí revoluce nad Kapitolem nebo se odehrají další Hladové hry?

Menší seznámení s knihou:
Hunger Games je světový bestseller, fenomén a pro mě příběh, který je ve své oblasti nepřekonatelný. Co na této sérii dokáže čtenáře okouzlit? Příběh, krutá realita, která se blíží nezadržitelnou rychlostí. Vše je až příliš skutečné.

Proč jsem si knihu vybrala:
Když už vlastním první díly, tak proč ne i třetí? :-)

Recenze:
S Hunger Games jsem ušla poměrně dlouhou cestu, ale přesto to vypadá, jako bych byla absolutní neználek, když čtu poslední díl a postupně mi dochází k čemu se to vlastně schyluje. Nevím jestli si tímto celá série ještě víc šplhla, ale jedno vím jistě. Kdyby moje první přečtená fantasy kniha nebylo Stmívání, ale Hunger Games (ok, není to tak úplně fantasy, ale Young Adult určitě), tato srdcervoucí série by byla na prvním místě.

Měla bych napsat všechno popořadě, ale nedokážu začít jinak než koncem. Celá kniha pro mě byla napínavá až do konce po kterém jsem cítila snad ještě větší prázdnotu než po zhlédnutí filmu. Mimochodem, na ten se taky dostane, ale až na něj půjdu do kina. :-) I potom, co jste něco přečetli jste si museli čříkat... To není pravda, nemůže to být pravda! Takhle kruté to nemůže být! Ale pak na vás dolehne všechno, co se v knize stalo a řeknete si. Je to pravda. Tohle se opravdu stalo, to je oběť kterou Katniss musí zaplatit za mír. Jenže opravdu ten mír zůstane? Možná na čas, ale jak už bylo v knize zmíněno. Jsme velice vrtkavá rasa a nemůžeme se divit, když za pár století nebo dokonce desetiletí nastane ještě něco horšího než Hladové hry. Nemohu tedy prozradit víc než že vás autorka nemile překvapí.

První díl jsem nevěděla jestli kopu za Peetu nebo Hurikána. Když i potom co jsem dala Hurikánovi další šanci selhal, začala jsem bezmezně důvěřovat Peetovi a doufat, že skončí s Katniss a nakonec si založí rodinu. Nerada vás příznivce Hurikána zklamu, ale v posledním díle si "trochu" pokazí image. A to kvůli tomu, že neudělá oč ho Katniss požádala. A i když se to ¨nakonec rozhodlo být dobrou volbou, nenávidím ho za to.

Ani v posledním dílu se nevyhneme určitým podobnostím Hladových her. Jestli si myslíte, že už zmizely, pletete se. Jsou tam stále, jen může "výjimečně" vyjít víc než jeden vítěz. Netrvdím, že to bude taková ta klasická aréna na kterou jsme zvyklí z předchozích dílů, pouze určitá spojitost s ní. Proto se nedivte, když v knize nespatříte žádnou divočinu. I když...

Teď jsem si připomněla 13. kraj. Kdo nečetl druhý díl, ihned přeskočte to, co se vám chystám napsat. Jak víme, 13. kraj existuje. Možná záchrana pro Katniss je na světě! Tři dny a tři noci se radujte! Bohužel já z něho měla od začátku špatný pocit. Katniss mě naštěstí na konci ujistěla, že není takový idiot jakým se dělá, ale přesto. Kdyby série pokračovala, velice brzo by to dopadlo špatně. Hned na začátku o tom svědčí ta krutost s jakou nakládají s lidmi, kteří udělali malý přestupek. Možná to bylo kapitolským původem, možná ne. Každopádně to bylo ohavné a jsem ráda, že Katniss je se mnou za jedno. Fíha, už mám být skoro u konce, ale já mám pocit jako bych teprve začala!

Můj oblíbený Haymitch tu bude mít skvělou scénu s chomoutem. :D Neptejte se, co tím myslím! I když je to zrádce, já ho nemůžu nemít ráda. Zbožňuji ho i přestože je to zarytý alkoholik a dělá věci, které Katniss lezou na nervy. A jeho prostřednictvím se dostáváme k Peetovi a posléze Hurikánovi. Teď zásadní otázka. Žije Peeta? Je v pořádku? Odpovím vám, že není všechno tak jak se zdá a Kapitol je krutý. Určitou roli v tom hrají i sršáni... Ale teď k Hurikánovi. V celé knize měl prostoru až až, ale já ho přesto nenáviděla. Čím to? Neměl soucit s nepřáteli, nedal jim možnost a je to až přílišný fanatik. Nemám ráda fanatiky. A vím, že mě teď ukamenujete, ale Katniss si nezaslouží. Toť můj názor. Peeta... Ach Peeta. I když je na Katniss hnusný, pořád je pro ni lepší partie než Hurikán. Jejda! Už mlčím...

V posledním díle je akce, napětí, láska, dojetí, prázdnota, smutek, deprese a všechny možné pocity, které si ani nedokážeme představit. Zemře v něm mnoho mých oblíbených postav a jestli se ptáte, jestli je Cinna opravdu mrtvý, tak ano je. Nepřijde mi to fér, ale přesto... Tohle je naše budoucnost, krutá realita, která není až tak daleko od pravdy. Těmi válkami se nejspíš opravdu zničíme. Možná nám však pomůže reprodrozd...

Narozeninová giveaway!

1. dubna 2012 v 15:59 | Ells
Jelikož bude mít blog narozeniny 30.4., rozhodla jsem se uspořádat Giveaway. Co bude za cenu se (možná) dozvíte později. Ale teď už samotná pravidla!

Soutěží se od 1.4.2012 do 29.4.2012.
Výherce bude vyhlášen 30.4.2012.
Soutěžit mohou pouze lidé z Česka.
Podmínkou vstupu do soutěže je vyplnění soutěžního formuláře.
Formulář můžete vyplnit jenom jednou. Duplicitní vstupy budou smazány.
Výherce bude vylosován pomocí Random.org.
Výherci pošlu email. Na odpověď máte 72 hodin, potom bude vylosován někdo jiný.

Soutěžní formulář


Březnová Měsíční chvástačka

1. dubna 2012 v 12:10 | Ells |  Měsíční chvástačka
Tohle meme pořádá Judit.

Tento měsíc jsem už komínek knih viděla naklánět se nebezpečně k zemi. Přesto jste ho zvládla vyfotit i smou školní taškou v pozadí. Každopádně jsem z nich velmi nadšená. Původně jsem měla dostat Ságu prokletých za 210 Kč a nakonec to dopadlo tak, že jsem dostala velký balík knih, protože ta paní co to prodávala je podle mě anděl. Ten zahrnuje vše v sekci, co jsem dostala darem kromě Klik, které jsem získala taky levně... A nemůžu tomu uvěřit, ale mám první knihu od Meg Cabotové! A Proroctví sester! OH-MY-GOD! Kromě toho nešštatné slečny šťastné vypadají dobře...
Jistě jste si také všimli, že tam je Inheritance a Zombie blondýny dvakrát. Inheritance dám kamarádce a Zombie blondýny... No, možná už něco tušíte... Malá napověda. Blog büde mít brzy narozeniny. ;-)

Knihy, které jsem dostala darem (17):
Sága prokletých: Morová rána od Margit Sandemo
Sága prokletých: Hon na čarodějnice od Margit Sandemo
Sága prokletých: Propast od Margit Sandemo
Sága prokletých: Touha od Margit Sandemo
Úspěšná smolařka od Meg Cabot
Proroctví sester od Michelle Zink
Pijou mi krev aneb upírkou na vlastní nebezpečí od Kimberly Pauley
Deník odbarvené blondýny od Boženy Svárovské
Brunův koktejl od Martiny Kopřivové
Krvavé jahody od Jiřího S. Kupky
Vraždy na objednávku od Zory Berákové
Jak nesnadné je vraždit od Romana Cílka
101 nejdůležitějších otázek Antika od Stefana Rebenicha
Rozkoš a láska dějiny partnerských vztahů od Leah Otis-Cour
Klik! - Život vám bude šlapat jako počítač! od Annabel Monaghan a Elisabeth Wolfe
Nešťastné slečny šťastné od Anne Stuart, Eileen Dreyer a Jennifer Crusie
Zombie blondýny od Briana Jamese

Knihy, které jsem dostala jako recenzní výtisk (7):
Hunger Games: Vražedná pomsta od Suzanne Collins
Hunger Games: Síla vzdoru od Suzanne Collins
Zombie blondýny od Briana Jamese
Dvě zrcadla od Karolíny Limrové
Lovkyně snů od Lisy McMann
Inheritance od Christophera Paoliniho
Inheritance od Christophera Paoliniho
Knihy které jsem vyhrála (1):
Smečka 3: Oběť od Andrey CremerVšechny knihy (25):