Prosím, komentáře přidávejte již na mou novou stránku Ells.cz -

tato stránka už nebude aktualizována

Díky :-)

Recenze: Šíleně divocí andílci: Líbat anděly je nebezpečné

22. dubna 2012 v 1:32 | Ells |  Recenze na knihy
Název: Šíleně divocí andílci - Líbat anděly je nebezpečné / Wilde Wahnsinnsengel: Engel küssen ist gefährlich
Autor: Thomas Brezina
Série: Šíleně divocí andílci / Wilde Wahnsinnsengel
Díl: 1.
Počet stran: 179
Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 2009
Datum četby: 15. 4. - 19. 4. 2012
Vazba: Měkká

Děj:
Vicki žije (ne)obyčejný život. Má dvě nejlepší kamarádky, malou sestřičku a rozvedené rodiče. Ten se však brzy změní s jedním jediným polibkem, který nevěnuje chlapci, ale anděli. Kamennému anděli. Bohužel se hned poté rozbije. Když ho jde Vicki navštívit, kamenná hlava k ní z ničeho nic začne mluvit...


Menší seznámení s knihou:
Šíleně divocí andílci jsou tvorbou proslulého Thomase Breziny, který napsal spousty knih pro dívky i kluky. Z jeho tvorby můžete znát Klub záhad nebo také sérii o dvou čarodějnicíc.

Proč jsem si knihu vybrala:
Anděly mám ráda, takže když jsem tuhle knihu viděla u Egmontu, opatřila jsem si ji v elektronické podobě. Nevím proč, ale celkem dost mě lákala. Jasně, tak trochu jsem tušila, že je spíš pro mladší čtenáře, ale jak už jsem řekla. Já anděly prostě žeru. A tak jsem se pustila do čtení.

Recenze:
Myslím, že jsem od knihy očekávala něco horšího, ale ona naopak mile překvapila svou jednoduchostí a plynulostí. Dopředu jsem věděla, že když popisuje muž dívku v pubertě, nedopadá to dobře. Tady to bylo však celkem v pořádku. Jistě, autor ženskou mysl nikdy nedokáže vystihnout, ale přesto... Tady se to dalo celkem unést.

Při čtení začátku jsem měla pocit, že se příběh zbytečně natahuje, jen aby z toho autor vytřískal knihu. Některé rozhovory a úvahy byly prostě zbytečné, autor měl naopak rozvinout akci, kterou čtenář nalezne především na konci. Na začátku jsem tedy byla napjatá jen z toho důvodu, že jsem čekala, kdy se to konečně stane. A když jsem se konečně dočkala, říkala jsem si... Děláte si ze mě legraci? Přiznávám, "trochu" mě naštvalo, že když Vicky Azraela políbila, nebyli sami. Navíc se ta krásná socha ihned rozbila.

Potom nastala ta věc s nadpřirozenými schopnostmi. Tyto části mám pokaždé nejraději, protože koho nezajímá neviditelnost nebo třeba létání? Proto, když se tyto schopnosti poprvé objevily, četla jsem s ještě větší vervou. Se schopnostmi přišly ovšem závazky a se závazky problémy. A s problémy přišla smrt. Knihu pokládám za oddychovou četbu, kterou občas musím brát s nadhledem, trocha detektivních prvků je v knize ale také. Bohužel je čtenář velice brzy prokoukne.

Že by kniha skrývala nějaká jiná překvapení v podobě "Jsi adoptovaná!" nebo "Tvůj bratr zemřel!" se také nedá říct. Jediným možná trochu překvapivým zjištěním je totožnost toho zlého kluka, který chodí bosky. To mi zrovna něco připomíná... Chtěla jsem se zmínit o tom, že kniha neskrývá jenom fantasy určené pro malé čtenáře, ale také i zajímavě popsanou situaci, jak se dítě cítí, když jsou rodiče rozvedení. Vlastně celkově je to takový příběh o dospívání, klasických problémech, které by i přes ty anděly stály za pozornost.

Co mě fascinovalo, bylo určitě to, že se v příběhu nenacházel jen ten "hodný" kluk, ale taky ten "zlý" kluk. Příběhy mám s touto zápletkou opravdu ráda. Skoro pokaždé fandím tomu zlému. Proč říkám skoro? Protože právě tato kniha mě donutila myslet si, že ten zlý je špatný - neptejte se mě na jméno. Hlavní hrdinka má pro toho zlejšího poněkud větší slabost, což mě snad poprvé štve a doufám, že nakonec skončí s Azraelem.

Celá kniha je psána v 3. osobě, což je zvrhlá zábava autorů, kteří se snaží popsat ženskou mysl. Mám dojem, že kdyby byla pospána v 1. osobě, autor by se z toho pominul. Ženy jsou prostě bláznivé bytosti a muž je nikdy nepochopí. Proto bylo znát, že osobní úvahy Vicky byly ochuzovány.

Co se týče originality, nemohu popřít, že autor napsal příběh, který je více méně ojedinělý. Obzvlášť mě překvapila ta věc s kamenným andělem. Přece jen, mnoho autorů nenechá líbat se hlavní hrdinku s kamenným andělem, který poté zázračně "obživne". Kromě toho se mi celkem líbila teorie, že andělé ve skutečnosti křídla nemají. No, křídla mám na andělech ráda, ale tohle bylo něco nového. A jsem ráda za to, že to autor dokázal popsat tak, že jsem z toho neměla stejný pocit, jako když se Edward ze Stmívání třpytil na slunci.

Jak už jste z mého psaní zjistili, kniha se čte plynule a opravdu nemáte potřebu ji odložit. I ta zdlouhavá část má něco do sebe a hlavně proto jsem zvědavá na další díl, na který si doufám najdu čas velice brzy. Myslím, že za přečtení rozhodně stojí, pokud jste ale starší čtenáři, berte hlavní postavy s nadhledem.


Celkové hodnocení: 7/10

Písnička, která mě doprovázela při recenzi.

Knihu můžete zakoupit v internetovém knihkupectví arara.cz

*Zdroj obálky: Goodreads
*Zdroj obrázků: We♥it

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 laurdes laurdes | Web | 22. dubna 2012 v 1:38 | Reagovat

Hádej co zrovna poslouchám! :D

A teď už k tvojí recenzi, je poměrně složitý se vyjádřit k tomu, co jsi napsala o hlavních postavách, když jsem knížku nečetla. Ale taky většinou fandím těm zlým, že Damone :) ... moc se mi líbí ta obálka, má pěknou barvu a je taková.. nepřeplácaná a prostě pěkná :) .. jinak,podle toho, co jsi napsala, hádám, že knížka bude spíš pro mladší, tak jí doporučím ségře, ta se v tomhle žánru doslova vyžívá ;)

2 Nells Nells | Web | 26. dubna 2012 v 16:39 | Reagovat

O této knize slyším poprvé :-)

3 Nells Nells | Web | 26. dubna 2012 v 17:27 | Reagovat

možná si někdy v daleké budoucnosti přečtu, ale nyní mám na své seznamu tolik knih, že to nebudu mít přečteno do vánoc

4 May ♥ May ♥ | Web | 16. května 2012 v 17:48 | Reagovat

Pravda. Já tohohle autora znám díky tomu, že jsem si kdysi přečetla pár jeho knížek s příběhy o dvou mladých čarodějnicích.
Jinak, kniha Šíleně divocí andílci mě díky tvé recenzi upoutala, takže si ji určitě dám na seznam, co si v brzké době přečtu. =))

5 May ♥ May ♥ | Web | 3. června 2012 v 15:22 | Reagovat

Tak už jsem si přečetla první díl Andílků. =) Od Breziny už jsem toho četla docela dost, takže jsem měla takovou jistou představu, co během čtení můžu očekávat. =)
Četlo se to hezky, příběh originální, hlavně s tím rozbitým andělem, to mě dostalo. =)
Zaujal mě i ten zprvu záhadný kluk. Bylo mi jasné, že na konci se určitě dozvím, co je zač (i když člověk má to jisté tušení a tip =), ale i tak chce se to prostě dozvědět od autora. =)
Taky nevím proč, ale mám zkrátka slabost pro ty "zlý" =))
P.S. Právě se dávám do čtení 2. dílu, tak jsem velice zvědavá, kam se děj bude dál ubírat. ;) =)

6 May ♥ May ♥ | Web | 5. června 2012 v 15:41 | Reagovat

Druhý díl se mi povedl dočíst včera =)
Určitě se mi líbil více, než první. Za to jsem byla ráda, takže mě stále táhne příběh. A abych se dala i do dalšího dílu, který ale zatím v brzké době, jak to tak vypadá, mít příležitost přečíst, nebudu. =) To mě docela mrzí, ale snad se nějak dočkám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama