Prosím, komentáře přidávejte již na mou novou stránku Ells.cz -

tato stránka už nebude aktualizována

Díky :-)

Autogramiáda Patricie Briggs

17. května 2012 v 22:42 | Ells |  To ostatní z knih
Ok, jak začít? Asi tím, že bych měla poděkovat Willindě za to, že mi napsala, že se autogramiáda koná i v Brně. Dokonce dříve než v Praze a to 17. května. Upřímně mě trochu zarazilo, že to bylo zrovna dnes a zrovna mezi 16:00 - 17:00. Bůh mě musel nejspíš vyslyšet, protože zrovna v ten den měla jet máma do Brna. Navíc když jsem se jí ptala, jestli bude mít čas zrovna v tuto hodinu, pomalu přikývla. Nedokážete si představit jakou jsem měla radost.


Už 6x jsem mámu přemlouvala, aby mi koupila Mercedes Thompson a nedařilo se mi to. Zprvu mě máma přesvědčovala, že si můžu podpis dát na nějakou hezkou záložku nebo na papír, ale já ne a ne. Jop, v psychickém nátlaku jsem mistr. A pravdou je, že se za to stydím. Teprve s přicházející autogramiádou se mi zadařilo a máma svolila. Čirou náhodou někdo na internetu nabízel 1. a 4. díl. Vzala jsem oba a dnes v Brně i 2. díl. 3. díl bude muset chvíli počkat, ale to nevadí.

Došly brzy, v bezvadném stavu a pomalu ale jistě jsem mámu začala obměkčovat, abych mohla na autogramiádu. Do Brna měl jet totiž i můj malý bratr, autista, který nevydrží moc dlouho čekat a stát v klidu na místě. Proto to bylo tak těžké, ale nakonec mi to prostě vyšlo. Nevím, co mě k tomu vedlo, ale včera jsem si rovnala vlasy a táta zase po dlouhé době prohlásil, že vypadám jako hejkal a ne jako květák s mými obvyklými malými kudrnkami. Ale to je teď vedlejší...

Po cestě na autogramiádu máma vtipkovala, že s Patricií přiletí vrtulník a nebo, že se opozdí nebo dokonce, že nepřijde. Já jsem poznamenala, že ji jinak zabiju a bude mi jedno, že kvůli mě nebudou další pokračování Mercy. Poté jsme s mámou na chvíli zpanikařily, protože jsem místo knihkupectví Arrakis viděla jen Pizzerii. Po pár krocích jsem ale uviděla mnou vytouženou ceduli a zároveň tři dívky o něco málo starší než já vstupovat dovnitř s Měsíční písní, Štvanicí, Říčním poutem bez přebalu a menším papírem dovnitř.


Ve výloze knihkupectví byla vystavená série Mercy a první díl Štvanice. Poznamenala jsem, že je to nejspíš ráj. Pak jsem vstoupila do menší místnůstky, která byla narvaná knihami a hlavně lidmi. Ne že by nás tam bylo moc, ale jak říkám, místnost byla malá. Na židli jsem uviděla Patricii Briggs s brýlemi na nose, jak přijímá kytici - tento okamžik jsem viděla jako na videu (zpomaleně, detailně) - společně s překladatelkou po její levici. Máma poznamenala, že jí kytici mohou přinést maximálně tak lidé z Brna, nám že by uschla. Proto jsem své výčitky svědomí, že jsem jí nepřinesla žádný dárek potlačila. Podepisovala knihy těch dívek a mě překvapilo, že dokáží vůbec mluvit, když ji vidí.

Máma se mě ve dveřích zeptala, kde vlastně bydlí a já jí řekla, že v USA. A ona na to: Já myslela, že někde v Praze! - haha. Na to jsem jí odpověděla, že se má podívat na její jméno a příjmení a bude jí to hned jasné. Na to zareagovala, že v České republice žijí černoši, Vietnamci a jiné rasy, tak proč by zde nemohla žít Američanka. Pak po chvíli ještě dodala, že tedy nemluví česky. Také na Patricii laskavě ukázala, aby ji můj bratr viděl. Když jsem přišla na řadu, chvíli jsem tam tak stála a koukala, cože je to přede mnou. Pak jsem jí podala čerstvě přečtenou Měsíční píseň (já ji stihla přečíst před autogramiádou!).

Překladatelka něco řekla, ale já jí bohužel nerozuměla (občas jsem extrémně nahluchlá), jenom jsem věděla, že to bylo něco okolo podpisu. Už v obyčejných situacích mám hlásek tenký a podle jiných lidí příjemný a sympatický, což samozřejmě není pravda, a tak, když jsem byla celá mimo, bylo moje pronesené "Stačí jenom podpis." jako blekotání. Překladatelka mi na oplátku také nerozuměla, a tak jsem ze sebe vykuňkala "Only your name.", které už říkala ta jedna dívka přede mnou a Patricia se zasmála a řekla "Yes, my name." Pak začala podepisovat knížku.

V tu chvíli jsem se samolibě usmála, když jsem si vzpomněla na mou angličtinářku, která tvrdí, že se naše třída se žádným angličanem nedomluví. Samozřejmě máma, člověk, který je výřečný začala mluvit o tom že jsme do Brna přijeli až z (nějakého města, které vám nechci sdělit), jako by ho mohla Patricia Briggs nebo překladatelka znát a poté dodala, že do Brna moc spisovatelů nejezdí a že všichni jedou jenom do Prahy.


Nevím proč, ale překladatelka poukázala na lidi, kteří seděli vzadu u knih. Pak se mě Patricia zeptala, jestli nechci věnování. Přikývla jsem a řekla "Pro Věrku." Překladatelka u sebe měla papírek na kterém bylo přeškrtáno několik jmen a začala psát to mé. Máma zdůraznila jméno Věrka, ale Patricia k jejímu uspokojení nedokázala mé jméno vyslovit. I mě bavilo sledovat jinou národnost. :) A tak napsala mé jméno a ještě něco domalovala.

Když se mě máma zeptala, jestli to přečtu, řekla jsem že jo (jedno slovo mi bylo stejně záhadou - teď už ale vím co to je). Pak se můj bratr zeptal, co je to napravo vedle podpisu a věnování. Chvíli jsem luštila slovo, které tam bylo napsáno a pak jsem se mrkla na malůvku a bylo mi to jasné. Nahlas jsem řekla kojot a zasmála se. Bylo to jediné slovo, kterému rozuměla Patricia i já. Máma řekla, že můj bratr sleduje kojota a Patricia se zasmála a zeptala se: "Coyote?" a bratr jí odpověděl "Yes." Patricia spráskla ruce a od srdce se zasmála.

Pak máma řekla jako první "Děkuji." a po chvíli "Thank you." Já jsem také anglicky poděkovala a Patricia odpověděla "Thank you very much." Pak jsme se smíchem všichni tři odešli. Později se ode mě máma dozvěděla, že vystudovala dějiny a němčinu. Na to mi odpověděla, že se s ní tedy mohla domluvit německy (překládala celé knihy v němčině, jen by Němcům nejspíš nerozuměla, protože nemá hudební sluch) a že ji to mrzí.

Později jsme si také pár metrů od našeho domova řekly, že tam vládla euforická nálada, jako by ostatní v místnosti brali chvíli předtím trávu. Na to jsem jí odpověděla, že já bych tak také vypadala, kdybych tam s ní hodinu seděla. Ani mi nemusela říkat, že jsem tak už vypadala po minutě strávené s ní. Teď se táta směje a předvádí mě jak jsem určitě vypadala (nenávidím tu povahovou identičnost mezi námi) a všichni se smějeme. Máma se ho ptá, jestli byl u Emila Zátopka, když s ním mluvil také tak mimo a on řekl, že jo a máma na to mávla rukou a řekla, že jsme prostě jako dvojčata.


Celou dobu si říkám, jestli bych neměla své vyprávění přikreslit, protože jsem blíženec, ale... Nepřijde mi to fér a výjimečně spíš jako lhaní. Článek je zatím syrově neupravený bez obrázků a do zítřka to tak nejspíš zůstane. Nezlobte se a přimhouřete nad mými gramatickými chybami obě oči, protože teď nemám chuť otevírat textový editor a upravovat obrázky tak, aby se sem hodily. Jsem vyčerpaná, mám horečku a nejspíš si půjdu brzy lehnout a čekat na smrt, protože antibiotika dostanu až v úterý, kdy půjdu na kontrolu na ORL. Takže se vážně omlouvám a děkuji, že jsem se mohla do článku vypsat. :) Fotky sem přidám tedy později, společně s tím úchvatným podpisem a věnováním. :) Svoje hlášení jsem tedy podala a teď "Howk! Domluvila jsem!" :D


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 17. května 2012 v 22:50 | Reagovat

:))) Jééé,takže to ty jsi byla za náma :)) Jestli jedna holka před tebou měla fialovou mikinu,druhá tričko s vlkem-modré a ta třetí koženou černou bundu,tak to jsem byla já,jedna kamarádka a Rodaw:)) Páni :))

2 Willinda Willinda | E-mail | Web | 17. května 2012 v 22:58 | Reagovat

Jsem ráda, že sis to užila! ;) A doufám, že až se uzdravíš, uvidím i nějaké pěkné fotky! ;)

3 laurdes laurdes | E-mail | Web | 17. května 2012 v 23:12 | Reagovat

Jéé, gratuluju k podpisu a věnování! :) ... tak aspoň mi pak řekneš jaká ta Smečka je :) .. škoda, že já se nemám šanci dostat ani do Prahy :/ knížky s věnováním mám nejradši.. nejradši bych, kdyby přijel Martin nebo Rowla.. nebo by třeba mohla Austenová vstát z hrobu a podepsat mi Pýchu a Předsudek :D .. ale je hezké, že Patricia byla taková milá, to je správný přístup k fanouškům :) .. a ty máš bráchu autistu? To jsem netušila..kolik mu je? :)

4 laurdes laurdes | E-mail | Web | 18. května 2012 v 14:29 | Reagovat

Sakrafix :D splácala jsem pátý přes devátý a nějak se mi ty autorky popletly :D:D

5 Rodaw Rodaw | Web | 18. května 2012 v 20:05 | Reagovat

Byla fakt úžasná!!!
Jinak áááá proč jsem na těch fotkách viděěět? :-D  :-D

6 Nells Nells | Web | 18. května 2012 v 22:18 | Reagovat

určitě super zážitek :-)

7 Katie Katie | Web | 19. května 2012 v 11:27 | Reagovat

Jediné, co znám je asi ten název knihy. Jinak autorka i nic neříká. Možná je to tak lepší, protože kdybych se do toho zažrala, já bych nebyla schopna před ní říct ani to "Only your name" nebo "Thank you". :D :) Každopádně mi ta místnost něco říká. :)

8 Flash Flash | Web | 19. května 2012 v 17:29 | Reagovat

Ten podpis je úžasnej :D. Ten kojot :D.

9 laurdes laurdes | E-mail | Web | 25. května 2012 v 23:51 | Reagovat

Ty jo, s fotkama ještě lepší :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama