Prosím, komentáře přidávejte již na mou novou stránku Ells.cz -

tato stránka už nebude aktualizována

Díky :-)

Bez duše - nová kniha Lucie Adamové, která určitě stojí za pozornost

14. května 2012 v 17:31 | Ells |  To ostatní z knih

Znáte knihu Odstíny života? Četli jste ji? Znáte její autorku? I kdyby ne, doporučuji vám, abyste si tento článek prostudovali, protože kniha se kterou vás budu seznamovat opravdu stojí za to. Bez duše je první díl spin-off série Odstínů života. Já sama jsem z ní přečetla nějakých 100 stran a můžete mi věřit, že je velmi chytlavá. Proč vám to všechno píšu? Protože kniha ještě není vydána a nakladatelství XYZ, které vydalo Odstíny života dělá mrtvého brouka. Už víte co tím chci naznačit? Co si budeme namlouvat, kdo má známosti, je dnes za vodou, proto vám představuji knihu Bez duše a zároveň doufám, že ti co mohou ji "někomu" doporučí k vydání. A ti co ne, alespoň sledujte pulty knihkupectví. ;-)

Anotace:
Daisy by nikdo nemohl považovat za ukázkový příklad čarodějky - a už vůbec ne její nadřízení. Je příliš zbrklá, postrádá patřičný respekt, stále se jí nedaří ovládnout to málo moci, kterým disponuje, a potíže se jí nepřestávají lepit na paty. Naštěstí pro ni její otec, velevážený lovec čarodějnic Carson McMillan, nikdy neměl problém zamést její nepořádek pod koberec. Ale dokonce ani on ji nemůže zachraňovat věčně. Poté, co zpacká svůj nejnovější úkol, posadí Daisy do letadla a tryskem ji přidělí na nové pracoviště, kde by neměla být schopná nic pokazit - do Monaka. V zemi, kde nikoho nezná, lidé jsou nepříjemní, moc si o sobě myslí a mluví jazykem, kterému měla na střední věnovat mnohem víc pozornosti, musí Daisy najít způsob, jak přesvědčit Radu, aby jí dali další šanci. Pokud možno dřív, než ji její nové bydliště dočista připraví o rozum… nebo hůř, o život.


Ukázka z knihy:
Drew se pod náporem mého soustředěného pohledu nespokojeně ošil. "Tak fajn, už s tím přestaň. Začínáš mě děsit."
Muhehehe.
"Snažíš se mě naštvat?"
Možná…
"To bych si nikdy nedovolila."
"Jistěže ne."
Šokovaně jsem zalapala po dechu, tisknouc si nad jeho skepticismem ruce na srdce, jakoby mi ho právě zlomil. Na blbosti mě vždycky užilo. "Odvažuješ se snad o mých slovech pochybovat?"
"Jelikož dobrých padesát procent z toho, co vypustíš z pusy, je jen velká snůška nesmyslů, tak na to mám právo."
S tím se moje nálada na vtipkování rozplynula jako pára nad hrncem. Stejně tak jako jakákoli přetrvávající nejistota o
povaze jeho přítomnosti. Tenhle mírně povýšenecký, zatraceně poučující postoj přesně odpovídal jeho nátuře. Ani sebelepší halucinace nemohla být takhle reálná.
"Jestli se chystáš neustále mi jen něco vytýkat, tak se rovnou můžeš zase otočit a vypadnout."
Nevěřícně zavrtěl hlavou. "Tomu tedy říkám milé uvítání. Jeden se za tebou táhne až do Monaka a ty na něj takhle. Kam se poděly tvoje způsoby?"
"Nevešly se mi do kufru."

Quote:
"Jestli už jsi skončila, měl bych na tebe otázku."
"Ano?"
Tiše se zachechtal. "Kde jsi k čertu nechala kalhoty?"
"Hned vedle tvého smyslu pro humor, Drewe. Hned vedle."


Chcete si z knihy přečíst víc? Na GoodReads máte možnost si přečíst první 2 kapitoly. Také Syki uveřejňuje nové ukázky z knihy.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Katie Katie | Web | 14. května 2012 v 19:07 | Reagovat

Ta vtipná část se jí povedla. :) Každopádně jsem v tomhle zvoleném kousku měla problém zorientovat se v tom, co kdo říká. :) Příběh vypadá zajímavě. Strašně mě štve, že všechno je jenom o známostech a penězích. Kolikrát se vydá taková pitomost jen kvůli jménu. Přitom ti autoři se taky museli nějak vypracovat.

Jinak o Meredith vím, co se týče knihy. A nepřekvapilo mě to. Vždyť v 3x21 se Eleně něco stalo, tak se dalo čekat, že skončí v nemocnici. Víc mě spíš překvapilo, že dostala upíří krev. Zajímalo by mě čí krev. Kdopak naši Elenku stvořil? :D

2 Annie Annie | Web | 14. května 2012 v 21:21 | Reagovat

Už jsem o Odstínech slyšela (nečetla, bohužel) a zní to zajímavě, bohužel kontakty nemám. :-(
Jinak souhlasím s Katie, je smutný, že je to jen o známostech... :-|

3 claire claire | E-mail | 1. října 2012 v 20:22 | Reagovat

ja jsem odstíny života cetla a je to fakt dobry pujcila jsem si to predvcirem z knihovny a za dva dny to precetla taky z toho byl prusvih kdyz se mama dozvedela ze ctu do 5 ti do rana ale nemohla jsem se odtrhnout :-)  ale kdyz jsem se dozvedela ze lucy adams je lucie adamová hrklo ve me já totiz zasadne nečtu nic od ceskejch autorů pro náctiletý je to pekná nuda ale tohle teda rozhodne nebyla  moc me to bavilo bylo to nádherný :-D  nevíte někdo má to pokračování rada bych se dozvedela jak to dopadlo moc to vsem doporucuji  jen do toho lucy!!! :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama