Prosím, komentáře přidávejte již na mou novou stránku Ells.cz -

tato stránka už nebude aktualizována

Díky :-)

Něco o životě Ells aneb co mám ráda a co ne

21. května 2012 v 11:01 | Ells
Myslím, že byste o mně měli vědět víc, když už tu bloguji tak "douho". :) Nevím, jestli to poslouží více vám nebo mně anebo nějakému úchylovi, ale vím, že když zjistíte o druhém něco, co je vám blízké, lépe se s ním seznamujete. Takže jdeme na to?


Pozor! Zde je sekce, která o mně může prozradit něco, co je vám nesympatické, takže ji kdyžtak přeskočte.

Jak se doopravdy jmenuji a kolik je mi let?
Zprvu jsem to sem nechtěla psát takhle přímo, ale když se pořádně porozhlédnete, tak tyto informace najdete u mě na blogu. Takže k věci. Ve skutečnosti se jmenuji Věrka a momentálně je mi pořád ještě 13. To se brzy změní 7. června - narodila jsem se v neděli. ;-)

Jak jsem přišla na přezdívku Ells?
Nevím, jak jsem na něj přišla. Možná je to způsobeno anglickou výslovností jména Alice - Elis a z toho vznikla Ells. Alice je moje nejoblíbenější literární postava a myslím, že víte, které myslím. ;-)

Co mám k smrti ráda?
Jako první věc mě napadá černý čaj s citronem a dvěma lžícemi cukru. Řekla bych, že mám ráda každé ovoce. Tedy až na nějaké ta neobvyklá jako třeba olivy (je to ovoce, že jo?). Problémy mi nedělá ani pomeranč u kterého vím, že ho hodně lidí nemá rádo - alespoň v mém okolí. Ze zeleniny mám nejraději rajčata a meloun. Bez rajčete nemohu být ani jeden den, tak jen abyste byli v obraze. ;-) Miluji svou postel a spánek a samozřejmě knihy. Mám ráda komedie a takový ten rodinný smích, i když na oko vypadám dost vážně. Mám ráda hudbu a také psaní. Moc dobrá v něm nejsem, ale baví mě to. :) Mám ráda plavání a jízdu na kole. A přírodu. A filozofické úvahy. A legrační historky. :D Mám ráda vlky, tygry a lední medvědy a díky bratrovi i ptáčky. Dokonce máme dvě andulky - ani netušíte, jaké je to pro ně týrání, když v kleci nemají svého druha, takže vážně zvířata by měla mít okolo sebe minimálně jednoho sobě podobného kamaráda.

Co nemám ráda?
Určitě svíčkovou a všechny jí podobné smetanové omáčky. A bude to znít divně, ale nemám ráda cukrovinky. Když mi někdo nabídne marcipánový dort, tak je to pro mě trest, Samozřejmě üznávám, že jednou za dva měsíce si vezmu Studentskou pečeť anebo třeba nějaký ten želatinový zákusek. Bez želatiny ani rána. :D Opět budu znít divně, ale nemám ráda běh. Popravdě? Nesnáším ho. Takže atletičtí nadšenci ať se mi vyhýbají. Mám pro to své důvody... Řekla bych, že můj strach z psů se dá považovat za fóbii. Jeden mě pokousal, když jsem byla malá. Samozřejmě, když daného pejska znám delší dobu, zvyknu si na něj, ale když na mě začne houpat nebo jíst z ruky, stáhnu se. Kočkám také úplně nevěřím, i když mi jsou příjemnější... Strašně se bojím pavouků a brouků, takže za mnou prosím nechoďte s kobylkami, akorát bych jim něco udělala. :D Myslím, že je zbytečné vyjmenovávat typy lidí, které nemám ráda. Pokud mi nic neděláte, já nic nedělám vám.

Fakta?
Jsem často nemocná. Ne tak jak si myslíte... Jednou za dva měsíce angína a šmitec. Já jsem nemocná pořád. Své potíže zde říkat nebudu, protože je to příliš osobní, ale tuto informaci byste měli vědět, abyste byli v obraze, proč nepřidávám tak často články.

Neustále někoho poučuji a tuhle chybu o sobě vím. Mějte se mnou v tomto ohledu strpení, nedělám vám to naschvál.

To co mi do kolonek mám a nemám ráda nepasovalo je to, že mám ráda angličtinu. Němčina mi přijde jako takový drsný jazyk a asi ho mám nejméně ráda. Neberte si to špatně, nejsem rasista a nic proti Němcům, ale prostě... Němčinu moc nemusím.

Vím o sobě, že vypadám a vyjadřuji se jako 19 letá a ne 13 letá. Nepíšu to z toho důvodu, že se chci vytahovat, ale z toho, že mi nemáte co závidět. Ničí mě to po fyzické stránce. Právě tento problém odrazuje lidi, protože si myslí, že já si myslím (divné vyjádření, já vím), že jsou něco méně než já. Takže i v tomto ohledu buďte klidní. Dokud mi nedáte pádný důvod k tomu, abych vás neměla ráda, ráda si s vámi popovídám. Mimochodem, neznamená to, že se někdy nepřepnu na 13 leté dítě. Takové zkraty jsou u mě celkem běžné.


Sekce věnovaná knihám aneb za který kopu team a jaké série mám ráda.


Bloodlines by Richelle Mead House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast The Hunger Games by Suzanne Collins
Hush, Hush by Becca Fitzpatrick Mercedes Thompson by Patricia Briggs Nightshade by Andrea Cremer
Shatter Me by Tahereh Mafi Twilight by Stephenie Meyer Vampire Academy by Richelle Mead
The Vampire Diaries by L.J. Smith

Pozn.: U Shatter Me jsem přečetla 20% z knihy, přesto mě Adam uchvátil na první pohled. Kdyby se to změnilo, dám vám vědět. ;-)


Bloodlines by Richelle Mead
Drake Chronicles by Alyxandra Harvey
House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast
The Hunger Games by Suzanne Collins
Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
Mercedes Thompson by Patricia Briggs
Nightshade by Andrea Cremer
Shatter Me by Tahereh Mafi
Sookie Stackhouse by Charlaine Harris
Twilight by Stephenie Meyer
Vampire Academy by Richelle Mead
Vampire Kisses by Ellen Schreiber
The Wolves of Mercy Falls by Maggie Stiefvater
Leviathan by Scott Westerfeld
Divergent by Veronica Roth


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | Web | 21. května 2012 v 13:31 | Reagovat

Já koukám, že ti je jen 13. :O :) vůbec bych to do tebe neřekla :) je příjemný zjistit, že je někdo, kdo se v pubertě chová normálně :)

2 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 21. května 2012 v 15:55 | Reagovat

Tak ty jsi taky Nedělňátko? :-) Taky nemám ráda Němčinu a Angličtinu naprosto zbožňuji, hlavně proto, že je ohromně jednoduchá. :-)

3 Nells Nells | Web | 21. května 2012 v 18:27 | Reagovat

Já super já taky Alici zbožnuju !!! Že je ti 13, bych do tebe neřekla :-), ale já taky často slýchala, že mi je víc než doopravdy! Němčinu se učím, ovšem ráda ji taky nemámm :-)

4 Katie Katie | Web | 23. května 2012 v 15:35 | Reagovat

Já jsem v úterý. Hrozný to den. :) Já se učím německy a můžu říct, že se mi ten jazyk naprosto zprotivil. Když jsem byla párkrát v Rakousku a poslouchala tu jejich výslovnost, bylo mi trochu špatně. Těžko se to popisuje, ale určitě mě pochopíš, když řeknu, že to zní, jak kdyby někdo zvracel. To, že je někdo vysvělejší, neberu jako povyšování. Já se prý na svůj věk taky chovám přehnaně rozumně apod.Jinak Pokrevní pouta Adrian? Já tu knihu dostanu až na narozeniny... Ty ho bereš ve vztahu k Sydney nebo ve vztahu s Jill? Líbilo by se mi, kdyby byl s Jill, ale ona je pro něj asi přece jen trochu mladá. U Školy noci se mi to pořád měnilo. Když se Erik choval normálně, zamilovala jsem si ho a svým způsobem i toho profesora se kterým přišla o panenství... Ale teď jednoznačně Stark. :)

5 laurdes laurdes | E-mail | Web | 25. května 2012 v 23:55 | Reagovat

Myslela jsem, že už se o tobě nemůžu dozvědět nic novýho, ale evidentně můžu ;) .. moment, olivy jsou ovoce? Já celej život žiju v přesvědčení, že je to zelenina :D .. a jinak.. to psaní.. hele, holka, neštvi! A radši secvakej nějakou další kapitolku, moc se těším :)

6 Liss Liss | Web | 2. srpna 2012 v 21:07 | Reagovat

Další člověk, který je mladší než je. :-D Mám úplně stejný problém. To poučování je hodně vadná vlastnost, sama ji mám a strašně mě štve, protože si ze mě lidi kvůli tomu utahují (nebo to myslí vážně a to mi vadí ještě víc.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama